Świeca do masażu, czyli masaż zmysłowy lub relaksacyjny nie tylko w SPA.

Masaż świecą cieszy się dużą popularnością w SPA i gabinetach kosmetycznych. Najczęściej świece stosujemy do relaksacyjnego masażu ciała. Szczególne zainteresowanie tym rodzajem zabiegu odnotowujemy jesienią i zimą, gdy skóra jest przesuszona, a ciepło olejku nakładanego na skórę jest wyjątkowo komfortowe.

Świece do masażu to połączenie odżywczej bazy i pięknego zapachu. W zależności od doboru składników świece zapalamy na kilka lub kilkanaście minut od rozpoczęcia zabiegu. Podstawowym składnikiem bazowym świec do masażu Balsamique jest odżywcze masło shea, które przy delikatnym podgrzaniu nie traci swoich dobroczynnych dla skóry właściwości. Nasze świeczki pachną: melonem, zieloną herbatą i czekoladą.

Profesjonalne świece do masażu są zarejestrowane jako kosmetyki i przed wprowadzeniem na rynek przechodzą badania dermatologiczne. Nie mniej ważne są badania mikrobiologiczne. Dzięki tym procedurom mamy pewność, że kosmetyk jest bezpieczny i można do przechowywać stosunkowo długo: od kilku miesięcy do nawet 2-3 lat. Informacje na temat przechowywania i trwałości podane są na opakowaniu zewnętrznym oraz na opakowaniu bezpośrednim, żebyśmy na bieżąco wiedzieli, czy produkt nadaje się do stosowania. Pamiętajmy, że produkty naturalne mogą mieć krótsze daty ważności niż konwencjonalne kosmetyki drogeryjne. Datę ważności znajdziemy na opakowaniu przy ikonie klepsydry.

Masażyści cenią świece do masażu z opakowaniach typu dzbanek-mlecznik. Aluminiowe lub ceramiczne dzbanuszki umożliwiają bowiem łatwe dozowanie. Jeśli dodatkowo dzbanek posiada uszko, poprawia komfort pracy masażysty, bo o ile zawartość - roztopiony wosk - dozuje się na ciało klienta systematycznie w trakcie trwania zabiegu, o tyle sam dzbanek nagrzewa się coraz bardziej w miarę upływającego czasu. Rekomendujemy, by jednorazowo palić świecę maksymalnie godzinę. Ponieważ gdy świeca się upłynnia, pojemnik stopniowo nagrzewa się. Bez względu na rodzaj stosowanej świeci nigdy nie należy jej pozostawiać zapalonej bez nadzoru oraz trzeba ją przechowywać poza zasięgiem małych dzieci i zwierząt. Podczas zabiegu świeca powinna być również z dala od materiałów łatwopalnych. Świeczek do masażu Balsamique nie trzeba jednak gasić w trakcie zabiegu. Nasza unikatowa receptura produktów sprawia, że wsad topi się w temperaturze ok. 38 stopni Celsjusza, czyli bliskiej ludzkiemu ciału. Zawartość dzbanuszka można dozować bezpośrednio na skórę w trakcie palenia. To naprawdę fenomenalne doświadczenia dla klientów. Zaskoczeni są szczególnie ci, którzy na masaż świecą decydują się po raz pierwszy.

Wybierając świecę do masażu, zwracamy uwagę na to, by grubość i długość knota była dopasowana do dzbanka. Jeśli producent przeprowadził wcześniej odpowiednie testy, świeca do masażu topi się równomiernie, nie zostawiając na ściankach cennego wosku. Zbyt grube knoty z kolei będą szybko nagrzewać dzbanuszek. Przy pierwszym odpaleniu knot powinien mieć ok. 1 cm długości. Nasze świeczki Balsamique fabrycznie dostosowane są do tych wytycznych. Jeśli używamy jednej świecy do kilku zabiegów w pewnym odstępie czasu i gasimy ją pomiędzy sesjami, pamiętajmy by przed ponownym odpaleniem sprawdzić, czy na szczycie knota nie powstał czarny „grzybek”. Jeśli czubek knota zwęglił się, ostrożnie usuńmy nieregularną końcówkę nożyczkami przed ponownym odpaleniem. Zróbmy to umiejętnie i ostrożnie, by czarne drobinki nie dostały się do wosku. Jeśli coś ukruszy się do wnętrza dzbanuszka, usuwamy to przed zabiegiem chusteczką lub szpatułką kosmetyczną.

W oficjalnym sklepie internetowym z profesjonalnymi kosmetykami Balsamique można kupić świece do masażu w dzbankach ceramicznych jakości spożywczej. Zawartość netto wynosi 170 g masy kosmetycznej. Świece pachną świeżo (linie Melon oraz Green Tea) lub słodko (linia Chocolate) i mogą stanowić część rytuału SPA lub być wykorzystane do samodzielnych zabiegów masażu klasycznego, relaksacyjnego. Masaż ciepłą świecą możemy wprowadzić również do listy zabiegów w salonach kosmetycznych i nail barach. Zdecydowanie ten rodzaj zabiegu polubi przesuszona skóra dłoni. Zawartości świecy możemy użyć po prostu jako pielęgnacyjnego olejku aromatycznego. Wtedy należy go rozprowadzić na skórze i wmasować lub pozostawić do wchłonięcia. Przyjemności!Zostaw komentarz

Wszystkie komentarz są moderowane zanim zostaną opublikowane